kontakt | switch to

chdeplites

Program

Curaswiss healthcare schools jest międzynarodowym programem szkoleniowym skierowanym do osób pracujących, jako wykwalifikowany personel pielęgniarski z Europy i szukających nowych perspektyw zawodowych w Szwajcarii.

 

Koncepcja pielęgniarstwa w Szwajcarii różni się od tych stosowanych w innych krajach europejskich. W Szwajcarii pielęgniarka odpowiedzialna jest za cały proces pielęgnacji pacjenta. W trakcie zmiany pod jej opieką jest od czterech do sześciu pacjentów. Zakres obowiązków pielęgniarki jest bardzo szeroki a jej odpowiedzialność duża.

 

Curaswiss przygotowuje Państwa do rozpoczęcia pracy w szwajcarskich instytucjach ochrony zdrowia.  Oferowane szkolenia praktyczne pozwolą Państwu poznać jeden z najlepszych systemów ochrony zdrowia na świecie.

 

W trakcie trwania programu otrzymują Państwo miesięczne wynagrodzenie oraz urlop wypoczynkowy. Dodatkowo Curaswiss zajmuje się kwestią pozwolenia na pracę i pobyt w Szwajcarii oraz wspiera Państwa w kwestiach związanych z integracją w Szwajcarii.

Curaswiss to program dla odważnych i ambitnych. Jestem pełna podziwu dla pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy decydują się na to wyzwanie. Z wielką przyjemnością służę im swoją radą i pomocą, podczas ich nauki języka niemieckiego w Berlinie.
Christine Naumann, Program Manager Germany