kontakt | switch to

chdeplites

Aktualności

05.07.2017

Wolontariat to sposób na naukę języka

Program edukacyjno-szkoleniowy Curaswiss, realizowany z powodzeniem od 2013 roku, jest skierowany do pielęgniarek i pielęgniarzy z różnych krajów europejskich.  W 2017 roku program uległ skróceniu oraz zmieniła się trochę formuła programu, szczególnie na etapie nauki języka niemieckiego w Berlinie. Teraz uczestnicy wciąż uczą się języka niemieckiego w szkole językowej GLS w Berlinie. Nowym elementem na tym etapie jest indywidulana ścieżka nauczania oraz praktyka językowa w ramach wolontariatu.

Więcej
03.07.2017

Martina (24) i Nina (27) na kursie języka niemieckiego w Berlinie

Martina i Nina, dwie pielęgniarki z Włoch, które biorą udział w programie Curaswiss i są obecnie na etapie intensywnego kursu języka niemieckiego i opowiadają o swoich wrażeniach i doświadczeniach z Berlina.

Więcej
16.06.2017

Twój życiorys to nie wszystko, równie ważna jest Twoja osobowość

Dwie dyplomowane pielęgniarki, Claudia (24l.) z Włoch i Anna (28l.) z Polski, od niedawna przebywają w Szwajcarii na programie Curaswiss. Za nimi etap nauki języka niemieckiego na kursie w Berlinie. Teraz mieszkają w Lucernie i przygotowują się do rozpoczęcia stażu w szwajcarskiej instytucji ochrony zdrowia.

Więcej
09.03.2017

Dom opieki na dobry początek

Agnieszka Dudek, pielęgniarka z Polski przystąpiła do programu Curaswiss na wiosnę 2015 roku. Swoją przygodę na programie rozpoczęła najpierw w Warszawie, a potem w Berlinie, gdzie przez ponad 6 miesięcy uczyła się języka niemieckiego. Na początku stycznia 2016 roku Agnieszka przeniosła się do Lucerny, gdzie rozpoczęła kolejną serię szkoleń na Kursie Zaawansowanym. Obecnie pracuje jako pielęgniarka w domu opieki Buechberg w Fislisbach w Szwajcarii.

Więcej
15.12.2016

Podstawowe zabiegi resuscytacyjne, BLS.

Na koniec Kursu Zaawansowanego I programu Curaswiss, Roni Lopes, ekspert ds. pielęgniarstwa zorganizował dla grupy Matterhorn, szkolenie z zakresu podstawowych zabiegów resuscytacyjnych (ang. Basic Life Support)

Więcej
30.11.2016

Ważne i cenne doświadczenia

Giuseppe Colaleo, uczestnik programu Curaswiss, który właśnie ukończył  swoją pierwszą praktykę pielęgniarską w szwajcarskim centrum rehabilitacyjnym w ramach Kursu Zaawansowanego opowiada o swoich doświadczeniach z tego 4 tygodniowego okresu.

Więcej
FREI‘S Schulen AG ze swoją długoletnią tradycją w branży edukacyjnej stanowi gwarancję solidności Curaswiss.
Hugo Dobler, Prezes FREI'S Schulen AG Luzern